Делчевец со мотика усмртил куче | Правдико

Правдико

   

Делчевец со мотика усмртил куче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шеесетгодишен маж усмртил куче со мотика.

Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Ј.Ц. (60) од село Град, Делчевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело мачење животни.

Пријавениот на 2 мај во дворот од семејниот дом со мотика усмртил куче сопственост на Б.К.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико