Денеска почнува судењето за убиството на медицинската сестра на Детска клиника | Правдико

Правдико

   

Денеска почнува судењето за убиството на медицинската сестра на Детска клиника

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судењето за убиството на медицинската сестра на Детската клиника во Скопје почнува денеска.

Sudstvo

Убиството се случи на 9 јануари годинава, вечерта околу 19 часот, во кругот на комплексот Клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, во потпокривната просторија на Клиниката за детски болести на седмиот кат.

Обвинето за убиството е 22-годишно момче од скопски Петровец, кое ќе одговара за убиство на бремено лице. Според обвинението, сè почнало со вербална расправија, по што тој најпрво ја турнал медицинската сестра на подот, а потоа ја задавил.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико