Денеска продолжува Конститутивната седница | Правдико

Правдико

   

Денеска продолжува Конститутивната седница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Претседавачот на Конститутивната седница на Парламентот за денеска на пладне го закажа нејзиното продолжение откако група од 62 пратеници доставија предлог за избор на Талат Џафери за претседател на Собранието на Северна Македонија, соопшти Собранието.

Седницата требаше да се одржи вчера, но поради отсуство на дел од пратеници, таа беше одложена за денеска.

„Претседавачот Талат Џафери за денеска 21 август 2020 година, во 12 часот го закажа продолжението на Првата-Конститутивна седница на Собранието на Република Северна Македонија“, стои во соопштението од Собранието.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико