Денеска состанок на работната група за договорот од Пржино | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Денеска состанок на работната група за договорот од Пржино

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

EA8B1174-4698-40FA-BA42-D548CD5DE895_w640_r1_sДенеска треба да се одржи состанок на првата работна група меѓу потписниците на договорот од Пржино за надминување на политичката криза во Македонија.

На состанокот, кој како што е најавено, ќе биде под посредништво на Белгиецот Питер Ван Хојт теми ќе бидат изборниот законик, измени на законите поврзани со изборите, новиот избирачки список, составот на Државната изборна комисија, како и гласањето на дијаспората.

Согласно договорот од 2 јуни, како и оној од 15 јули партиите треба да формираат десетина работни групи кои ќе можат да работат на спроведување на обврските превземени од тие договори.

На средбата одржана во минатата недела исто така тема беа изборните закони, а на неа учествуваа претставници на ОБСЕ, на невладините организации „Мост“ и „Цивил“ и на Министерството за правда.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико