ДЕТОНАТОР: Паднаа драконски казни- доживотен затвор за двајца обвинети | Правдико

Правдико

   

ДЕТОНАТОР: Паднаа драконски казни- доживотен затвор за двајца обвинети

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

detonatorpresuda

Од најниски до највисоки казни добија обвинетите во случајот Детонатор. Двајца обвинети заработија доживотен затвор, четворица ќе одлежат од 12.5 до 14.5 години зад решетки а останатите поминаа со 1.3 до 9.5 години.

Акцијата Детонатор беше спроведена во март минатата година. Обвинетите се товареа за  обид за убиство, лихварство, изнуда, насилство и недозволено поседување на оружје.

За време ан целиот процес обвинетите тврдеа дека се невини и дека клучниот сведок кој неколкупати преживеал атентат всушност лаже.

Извор: Press24

Препорачуваме

Партнери на Правдико