Девојки од Македонија, Албанија и Косово затекнати во угостителски објект во Желино | Правдико

Правдико

   

Девојки од Македонија, Албанија и Косово затекнати во угостителски објект во Желино

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шест женски лица од кои три македонски државјанки, една државјанка од Косово и две државјанки од Албанија затекнала полицијата во угостителски објект во селото Желино.

Објектот бил во сопственост на 26-годишно лице, со иницијали Ќ.Б.

Полициската контрола била спроведена синоќа околу 23 часот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико