Џони Деп го доби спорот, Амбер Херд е прогласена за виновна | Правдико

Правдико

   

Џони Деп го доби спорот, Амбер Херд е прогласена за виновна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поротата одлучи дека Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп, мора да му плати отштета од 15 милиони долари за клевета во напис објавен во „Вашингтон пост“.

Поротниците потврдија дека едногласно пресудиле во корист на Џони Деп по првите две точки. Тие одлучија дека Амбер Херд постапила со вистинска злоба при објавувањето на статијата во „Вашингтон пост“.

Амбер сепак доби 2 милиони долари отштета во својата противтужба.

Поротата утврди дека Деп ја наклеветил Херд – но тоа било преку неговиот адвокат, Адам Волдман. Од барањето за оштета од 100 милиони долари, таа доби само 2 милиони долари компензациска надокнада и никаква казнена отштета.

Интернетот е воодушевен од пресудата. Откако судот пресуди во корист на Џони Деп, на интернет продолжуваат ентузијастичките реакции од луѓето ширум светот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико