ДИК прифати приговор на БЕСА | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

ДИК прифати приговор на БЕСА

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

ДИК на денешната седница усвои еден приговор на БЕСА, кој се однесуваше на гласањето во шестата изборна единица во Гостивар. Со 6 гласа за и 3 против, членовите на комисијата донесоа одлука да се поништи гласањето во изборното место, а доколку има разлика да има прегласување на истото.

32aff442-6694-46bb-8d7c-01b2697f9026_w987_r1_s

Членовите на ДИК уште од вчера расправаа по приговорот, а спорно беше, според БЕСА тоа што гласачката Фатиме Сулејмани кога дошла на изборното место сфатила дека некој веќе го искористил нејзиното право на глас. Во ДИК беа повикани на сослушување претседателот и членовите на изборната комисија, како и самата Сулејмани, по што беше донесена одлука да се изврши графолошко вештачење на потписот. Графологот денеска утврди дека нејзиниот потпис бил фалисфикуван.

Вчера ДИК ги отфрли сите останати седум приговори од БЕСА. ДИК останува да расправа уште по еден приговор на СДСМ, кој е во процедура и еден за кој воопшто не е започната расправата.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико