До утре ќе се знае дали ќе има рестрикции за Духовден | Правдико

Правдико

   

До утре ќе се знае дали ќе има рестрикции за Духовден

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд и христијанскиот празник Духовден.

 

„Одлуката ќе ја донесеме во следните неколку денови, сигурно до четврток, имајќи предвид дека и в петок има празник, кога може да се случи граѓаните да не ги почитуваат превентивните мерки“, изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико