Доживотен затвор за тројца мажи од Оксфорд кои дрогираа и силуваа 14-годишно девојче | Правдико

Правдико

   

Доживотен затвор за тројца мажи од Оксфорд кои дрогираа и силуваа 14-годишно девојче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Оксфордската тројка Мохамед Карар, Басам Карар и Анџум Догар осудени се на доживотен затвор. Во периодот помеѓу 2002 и 2005 година тие намамувале едно девојче на забави. На една од тие забави тие го силувале и дрогирале онесвестеното 14-годишно девојче, кое по силувањето останало бремено.

Тројката ја искористила ранливоста на осаменото девојче и  ја водела на забави, објави „Дејли мејл”. Таму ѝ понудиле алкохол и дрога пред да извршат сексуална злоупотреба.

Полицијата дознала за овој ужасен чин откако девојчето паднало во кома по силувањето. Таа се разбудила со ужасни повреди од последиците од нападот. Откако дознала дека е бремена, таа абортирала.

Тројката беше уапсена во 2015 година, а сега се осудени. Мажите на возраст од 35 до 44 години добија доживотен затвор.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико