Драма во Австрија: Бандити зеле заложници во банка | Правдико

Правдико

   

Драма во Австрија: Бандити зеле заложници во банка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознати бандити влегле во банкарска филијала во австрискиот град Ерпфендорф (покраина Тирол) и притоа ги држат вработените како заложници, соопшти агенција АПА.

Областа околу банката е блокирана и на местото работат полициски специјалци и службите за вонредни состојби, прецизира БГНЕС.

Не е јасно колку клиенти и банкарски службеници има во зградата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико