Правдико

   

Дрога пронајдена покрај оградата на тетовскиот затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вработен во тетовскиот затвор вчера пријавил дека пронашол дрога во близина на оградата од дворот на затворот.

Според пријавата, вработениот покрај оградата пронашол оставена најлонска кеса со хашиш.

Содржината на кесата била однесена на вештачење, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико