Државјанин на Албанија фатен со речиси 50 килограми марихуана | Правдико

Правдико

   

Државјанин на Албанија фатен со речиси 50 килограми марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во близина на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај место наречено Колиби 2, вчера, полициски службеници пронашле четири торби во кои имало 49 килограми марихуана, а во нивна близина бил затекнат и 21-годишен државјанин на Албанија.

А.Џ. е приведен и по целосно документирање на настанот, Регионалниот центар за гранични работи – Запад против него поднесе кривична пријава поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико