Државјанки на Албанија и Косово затекнати во угостителски објект во Желино | Правдико

Правдико

   

Државјанки на Албанија и Косово затекнати во угостителски објект во Желино

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пет женски лица од кои три странски државјанки – две од Република Албанија и една од Косово, како и две македонски државјанки биле затекнати при акциска контрола во угостителски објект во село Желино.

Полицијата соопшти дека локалот бил во сопственост на 41-годишниот Ј.Ф. од Желино, кој заедно со жените бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико