Два ревизорски извештаи испратени до јавното обвинителство | Правдико

Правдико

   

Два ревизорски извештаи испратени до јавното обвинителство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министрите на денешната владина седница ги усвоија конечните извештаи за извршената ревизија на финансиското работење за 2016 година на Јавна здравствена установа Институт за јавно здравје и Институт за медицина на трудот.

Владата ги испрати двата ревизорски извештаи до Основното јавно обвинителство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико