Два вооружени грабежи во Скопје | Правдико

Правдико

   

Два вооружени грабежи во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 09.04.2018 година во 19,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на улицата „Маџари“ во аптека непознато лице со закана со пиштол од вработената одзело околу 18.900 денари по што го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 09.04.2018 година во 23,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје,  било пријавено дека на булеварот „Крсте Мисирков“ во сендвичара две непознати маскирани лица со закана со нож од вработениот одзеле 8.400 денари по што го напуштиле местото на настанот. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико