Дваесет и шестгодишен охриѓанец доби кривична пријава поради напад врз својата сестра | Правдико

Правдико

   

Дваесет и шестгодишен охриѓанец доби кривична пријава поради напад врз својата сестра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишен охриѓанец под сомнение дека ја нападнал својата сестра и ѝ нанел телесни повреди.

Како што информираат од МВР, пријавениот казненото дело го сторил на четврти месецов во семејна куќа на улицата Бекир Али Риза.

Тој физички ја нападнал својата сестра влечејќи ја и гребејќи ја со раце, со што ѝ нанел повреди изразени во гребаници и отоци на рацете.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико