Дваесетгодишен работник повреден во фабрика во Куманово | Правдико

Правдико

   

Дваесетгодишен работник повреден во фабрика во Куманово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесетгодишно момче со тешка повреда било пренесено во кумановската болница. Според информациите на полицијата, тоа се повредило на работа во фабрика лоцирана на автопатот Скопје-Куманово.

Од Општата болница Куманово пријавиле дека вчера на одделението за хирургија за укажување лекарска помош бил донесен повреден Н.С.(20) од Куманово. Според информациите на МВР, тој добил тешка повреда на раката на работното место во фабриката „Квалитет пром“ лоцирана на автопатот Скопје-Куманово. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико