Двајца Албанци фатени при обид нелегално да влезат во земјата | Правдико

Правдико

   

Двајца Албанци фатени при обид нелегално да влезат во земјата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца албански државјани биле уапсени на граница при обид негелано да влезат во земјата.

Според информациите на МВР, вчера, во 23 часот, во близина на граничниот премин Деве Баир – граничен камен 94, на место наречено Репетитори, полициски службеници ги привеле Ф. В. (24) и К. Л. (29), двајцата од Р. Албанија, при обид за нелегално преминување на државната граница.

Лицата им се предадени на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико