Двајца Косовци осомничени дека пукале во полицаецот во Ѓорче Петров | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Двајца Косовци осомничени дека пукале во полицаецот во Ѓорче Петров

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца Косовци се уапсени под сомнение дека го предизвикале вчерашниот инцидент во скопската населба Ѓорче Петров кога околу 16.30 часoт беше пукано кон полициски службеник.

Според деталите што МВР ги објави денеска, на кружниот тек во населбата, лице од возило „фолксваген голф“ пукало кон автомобил „мерцедес”, во кое бил полицискиот службеник З. Р..

Притоа полицаецот добил повреди во ногата и се упатил во градската општа „8 Септември” за укажување помош.

Околу 19 часот возилото „голф“ било пронајдено, а потоа, поради сомнение дека се сторители на делото, од слобода биле лишени Косовците Б. В. (40) и И. Л.(38).

По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико