Двајца приведени за продажба на копии од Реал и Манчестер | Правдико

Правдико

   

Двајца приведени за продажба на копии од Реал и Манчестер

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска околу 12 часот на плоштадот Македонија две лица се приведени во Полициската станица Центар поради продажба и дистрибуција на неавторизирана стока со брендови на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, информираат од МВР.

Од страна на Пазарната инспекција ќе им биде поднесена прекршочна пријава во согласност со Законот за трговијата по член 2, став 2 „Вршење дејност без регистрирано правно лице“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико