Двајца скопјани од паркинг украле камион | Правдико

Правдико

   

Двајца скопјани од паркинг украле камион

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца скопјани  украле камион од плац за паркирање на товарни возила. Кражбата ја извршиле на 4 јуни околу 4 часот утрото на булеварот Борис Трајковски во Скопје.

Со извршеното кривично дело пријавените се стекнале со противправна имотна корист од 1.900.000 денари.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајцата, М.Т.(39) и В.А.(38) за тешка кражба.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико