Двајца турски државјани фатени со фалсификувани патни исправи на Деве Баир | Правдико

Правдико

   

Двајца турски државјани фатени со фалсификувани патни исправи на Деве Баир

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца турски државјани се лишени од слобода на граничниот премин Деве Баир поради сомнеж за фалсификување исправа – зелена карта.

Од МВР соопштија дека се работи за 47-годишниот А.М, кој управувал товарно моторно возило „даф“, и 23-годишниот А.С., кој управувал поторно возило „сканија“ со турски регистарски таблички.

По преземените мерки, против двајцата е поднесена кривична пријава до Основното јавно обвинителство Крива Паланка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико