Дванаесет танчерки затекнати во угостителски објект во Тетово | Правдико

Правдико

   

Дванаесет танчерки затекнати во угостителски објект во Тетово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во полициска контрола во угостителски објект во тетовското село Горно Седларце, општина Боговиње, биле затекнати 12 девојки кои работеле како танчерки. Седум од нив биле од Албанија и пет од Република Северна Македонија.

Албанските државјанки, по задржувањето во Полициската станица Тетово, биле предадени на отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико