Дванаесетгодишно девојче паднало од прозорец од трети кат | Правдико

Правдико

   

Дванаесетгодишно девојче паднало од прозорец од трети кат

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дванаесетгодишно девојче од Куманово во саботата паднало од прозорец од трети кат од станот каде живее. Случајот во полиција го пријавиле во неделата наутро од кумановската болница.

kumanovo-devojce-pad

По укажаната помош девојчето веднаш било пренесено на Детска хирургија во Ургентен центар Скопје, каде и биле констатирани тешки телесни повреди, набиен граден кош и фрактура на десна нога.

Девојчето е надвор од животна опасност. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико