Две лица уапсени на скопскиот аеродром по наредба на Основен суд Битола и Секторот за меѓународна полициска соработка | Правдико

Правдико

   

Две лица уапсени на скопскиот аеродром по наредба на Основен суд Битола и Секторот за меѓународна полициска соработка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 27.06.2019 година во 13.00 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром-Скопје при проверка било констатирано дека  Б.С. (33) од Битола се наоѓа на листата со мерка „А“(Апси) по наредба на Основен суд Битола. Исто така, лицето М.Р. (45) од Скопје се наоѓало на листата со мерка „А“(Апси) по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка. Лицата биле приведени и предадени во Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка

Препорачуваме

Партнери на Правдико