Две лица уапсени за убиството на полицаецот и на неговата сопруга во Париз | Правдико

Правдико

   

Две лица уапсени за убиството на полицаецот и на неговата сопруга во Париз

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две лица се уапсени денеска во рамки на истрагата за убиството на еден полицаец и на неговата сопруга во предградието на Париз, кое француските власти го окарактеризираа како терористички напад.

francija-policija-ubistvo

Извори од полицијата изјавија дека двете лица се поврзани со Лароси Абала, кој го уби полицаецот, а потоа се забаракадира во неговата куќа, убивајќи ја и неговата сопруга.

Полицијата го ликвидираше, а во акцијата е спасено нивното тригодишно дете.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико