Две млади лица тешко повредени откако со автомобил излетале од патот Миладиновци-Штип | Правдико

Правдико

   

Две млади лица тешко повредени откако со автомобил излетале од патот Миладиновци-Штип

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Деветнаесетгодишен скопјанец вчера на автопатот Миладиновци – Штип, кај клучка за с.Преод, со автомобил „голф“ изгубил контрола и излетал надвор од патот.

Во незгодата возачот се здобил со телесни повреди, а сопатникот А.С.(19) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди и биле пренесени во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициската станица Свети Николе.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико