Две патнички возила и еден автобус вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, изречени соодветни санкции | Правдико

Правдико

   

Две патнички возила и еден автобус вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, изречени соодветни санкции

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 06.09.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај две патнички возила и еден автобус кои вршеле меѓународен превоз на патници.

При контрола на автобус со кумановски регистарски ознаки, управуван од М.М.(51) од с.Матејче, липковско, патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(53) од с.Василево, струмичко и патничко возило – комби „фиат“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Ф.Ј.(24) од с.Градец, виничко, било констатирано дека вршеле меѓународен превоз на патници без поседување на соодветна документација.

Од страна на Државниот инспекторат за транспорт изречени се соодветни санкции за возачите и правните лица.

Препорачуваме

Партнери на Правдико