Две возила опожарени на булеварот Јане Сандански | Правдико

Правдико

   

Две возила опожарени на булеварот Јане Сандански

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Автомобил „сеат алтеа“ бил забележан опожарен на булеварот Јане Сандански во Скопје.

Возилото било во сопственост на Р. Б., а од пожарот било зафатено и патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико