Едномесечен притвор за стружанец за шверц на марихуана | Правдико

Правдико

   

Едномесечен притвор за стружанец за шверц на марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Македонскиот државјанин Е.М. заработи кривична пријава поднесена до Основното јавно обвинителство во Струга, како и едномесечен притвор за шверц на марихуана.

nt-marahuana-07-12-2014

Пријавениот на 9 октомври годинава со македонски автомобил се пријавил за влез во земјава на граничниот премин Ќафасан, кај Струга. При извршениот преглед, во багажниот простор под резервната гума биле пронајдени четири најлонски пакетчиња наполнети со зелена растителна материја.

Сите 12 пакетчиња што биле пронајдени во различни делови на автомобилот биле наполнети со марихуана со тежина од 2,5 килограми.

Осомничениот е предаден на судија на претходна постапка во Основниот суд во Струга, кој му одредил мерка притвор во траење од 30 дена.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико