Ексдиректор на основно училиште спротивно на одлука на Владата склучил договор со фирма за обезбедување | Правдико

Правдико

   

Ексдиректор на основно училиште спротивно на одлука на Владата склучил договор со фирма за обезбедување

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава против поранешен директор на основното училиште „Гоце Делчев“ во Демир Хисар за злоупотреба на службената положба и овластувања.

Како што соопшти МВР, 47-годишниот Г.К. на 8.2.2016 година како директор на основното училиште, спротивно на одлуката на Владата од 29.07.2013 година, склучил договор со фирма од Прилеп, за патролно обезбедување на училиштето, со што нанел штета од 43.436 денари на буџетот на училиштето.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико