Експлозија во центарот на Атина | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Експлозија во центарот на Атина

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бомба експлодира рано изутринава во канцелариите на Асоцијацијата на трговци во центарот на Атина. Направена е голема материјална штета од бомбата, која експлодирала во 3.35 часот утринава по локално време. Нема повредени, ниту жртви, а засега ниту една организација нема преземено одговорност за нападот.

Кусо пред нападот, за бомбата имало анонимно телефонско јавување и предупредување во весниците „Вима“ и „Весник на новинарите“. Анонимниот јавувач најавил дека за 40 минути ќе експлодира бомба во зградата на асоцијацијата, која се наоѓа на само неколку чекори од грчкиот парламент и плоштадот Синтагма, предупредувајќи дека не се работи за фарса.

Полицијата реагираше навремено и целата област беше набргу евакуирана за да се избегнат човечки жртви.

Според првичните информации, бомбата била поставена во торба пред влезот на зградата.

Во целиот центар поставени се строги безбедносни контроли, а околу зградата истрагата ја водат грчката антитерористичка единица и специјалната единица за експлозивни материјали. Се проверуваат и безбедносните камери во обид да се добие каква било информација за напаѓачите.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико