Експлозив на аеродромот во Софија | Правдико

Правдико

   

Експлозив на аеродромот во Софија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Смртоносна направа пронајдена во комбе паркирано пред еден од излезите на аеродромот во Софија.

download (3)

Бугарската полиција денес евакуира дел од меѓународниот аеродром во Софија откако се пронајдени сомнителни торби, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Бугарија. Во комбето паркирано пред меѓународнио аеродром во Софија е пронајде експлозив, јавија официјални лица.

“Во комбето беше пронајдена експлозивна направа”, изјави портпаролот на аеродромот Даниела Велева, додавајќи дека полицијата се обидува да ја деактивира бомбата.

Полицијата претходно евакуира дел на аеродромскиот терминал 1 додека трае проверката на багажот во комбето.

Препорачуваме

Партнери на Правдико