Електронско поврзување на државните институции со Агенцијата за катастар | Правдико

Правдико

   

Електронско поврзување на државните институции со Агенцијата за катастар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Со измени на 30 закони органите на државната управа, судовите и единиците на локалната самоуправа ќе имаат обврска електронски да се поврзат со Агенцијата за катастар на недвижности.

B548B67FE3367F44AE3064D6C31945C4

Измените на законите ќе бидат презентирани во Агенцијата за катастар на недвижности, а на настанот е најавено присуство на вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и на директорот на Агенцијата Славче Трпески.

Извор: Утрински Весник

Препорачуваме

Партнери на Правдико