Ердоган во Србија, 3.000 полицајци се грижат за неговата безбедност | Правдико

Правдико

   

Ердоган во Србија, 3.000 полицајци се грижат за неговата безбедност

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е во дводневна посета на Србија.

Тој е придружуван од стотина бизнисмени, неколку министри и педесетина лични телохранители. За неговата безбедност се ангажирани 3.000 полицајци.

Ердоган денеска ќе има средба со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико