ЕУ покрена постапка за одземање на имунитетот на Ле Пен | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

ЕУ покрена постапка за одземање на имунитетот на Ле Пен

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

„Европската комисија започна постапка со која може да доведе до укинување на пратеничкиот имунитет на Марин Ле Пен„, објави претседателот на ЕП, Антонио Тајани.

Ле Пен се соочува со обвинение дека злоупотребила средства од ЕУ.

Ројтерс потсетува дека  француските правосудни органи побара од Европскиот парламент на Ле Пен да и го одземе имунитетот поради покренато обвинение дека извршила злоупотреба средства со која ги плаќала соработниците од нејзината партија Национален фронт.

Тајани на почетокот на седницата на ЕП изјави дека барањето од Париз “е доставено до Комитетот за правни работи на Европскиот парламент, кој е одговорен за ова прашање.”

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико