ЕУ,САД,ОБСЕ и НАТО: Да не се дозволи настанот во Куманово да наштети на општеството | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

ЕУ,САД,ОБСЕ и НАТО: Да не се дозволи настанот во Куманово да наштети на општеството

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Силно веруваме дека не смее да се дозволи овој настан да им наштети на односите во општеството. Исто така, се надеваме дека ова ќе биде моментот во кој лидерите на земјата заеднички ќе се ангажираат во дијалог за сите прашања со кои се соочува земјата, вклучувајќи ја и долготрајната политичка криза и неопходните реформи.

Ова се наведува во заедничкото соопштение од Делегацијата на ЕУ, Амбасадата на САД, Мисијата на ОБСЕ и Мисијата на НАТО во земјава во однос на последните случувања во Куманово.

– Официјалните политички претставници овде и во регионот го осудија насилството. Тоа го зајакнува нашето разбирање дека вооружената група во Куманово е изолиран феномен, се вели во соопштението.

Воедно, во соопштението се изразува „длабоко жалење за загубените животи во операцијата во Куманово, која за среќа е завршена. – Нашите мисли се со семејствата на полицајците кои беа убиени во операцијата и со граѓаните кои беа засегнати од насилството, стои во соопштението.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико