Европскиот суд за човекови права ќе одлучува за случаите на прекршување на човековите права во Турција | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Европскиот суд за човекови права ќе одлучува за случаите на прекршување на човековите права во Турција

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

ECHR 1Европскиот суд за правата на човекот соопшти дека наскоро ќе излезе со одлука за случаите поврзани со прекршувањата на човековите права во Турција, откако во него пристигнаа 160 тужби, пренесе ДПА.

Повеќето од тужбите се поврзани со настаните што се случија во југоисточниот дел на Турција. Во региониот живеат главно Курди, од кои повеќето се жалат од систематската дискриминација од страна на државата.

Дел од тужбите се заради смртта на 43 лица, загинати во бомбардирањата на безбедносните сили врз згради, во кои тие побарале засолниште.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико