Европските лидери со нова политика на азил за мигрантите од Африка | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Европските лидери со нова политика на азил за мигрантите од Африка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Лидерите на Франција, Германија, Италија и Шпанија се согласија околу новата политика за давање азил на мигрантите од Африка. Според предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон мигрантите кои имаат право на азил за тоа би се пријавувале во африканските земји Нигер и Чад.

Процесот на добивање азил таму би бил надгледуван од Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации. Според него, тоа би спречило мигрантите сами да тргнуваат на несигурен и опасен пат до Европа.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико