Фатен бегалец од КПУ Идризово | Правдико

Правдико

   

Фатен бегалец од КПУ Идризово

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 11.04.2018 година во 22.00 часот во Велес од слобода бил лишен Б.М. (38) од Куманово, со престој во н.Градско, по кого од 09.01.2018 година била распишана централна потерница поради бегство од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Тој ќе биде спроведен повторно во казнено-поправната установа.

Препорачуваме

Партнери на Правдико