Фатен крадец додека се обидувал да изврши тешка кражба | Правдико

Правдико

   

Фатен крадец додека се обидувал да изврши тешка кражба

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривични дела тешки кражби. Лицето е задржано во Полициската станица Карпош за понатамошно постапување.

Партнери на Правдико