Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати | Правдико

Правдико

   

Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на 02.02.2021 околу 04 часот во трговски центар во Куманово го приведоа А.М. (40)  од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен во трговскиот центар. По преземени дополнителни активности, во врска со ова кривично дело, на граничниот премин Јажинце приведени се Ф.Л.(42), Б.Х. (39) и Б.А.(50), сите од Косово. Против приведените е поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство во Куманово, а од страна на судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор.

Препорачуваме

Партнери на Правдико