Фетаи: Важно е виновните да одговараат, а не кој ќе ги гони | Правдико

Правдико

   

Фетаи: Важно е виновните да одговараат, а не кој ќе ги гони

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинителката Фатиме Фетаи пред денешното рочиште за случајот „Монструм“, рече дека не е битно кој ќе ги застапува предметите на СЈО, туку е важно тие што се огрешиле од законите да одговараат.

„Не е битно дали ќе биде Фатиме, Вилма, Костадинка. Важно е тој што се огрешил, да ги сноси последиците од тоа“, рече Фетаи.

Обвинителката ова го изјави по писмото на Катица Јанева преку судот испратено до СЈО во кое таа бара во рок од три дена сите предмети да му бидат предадени на Јавното обвинителство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико