Физички нападнат и ограбен старец во паркот во Битола | Правдико

Правдико

   

Физички нападнат и ограбен старец во паркот во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две непознати лица физички нападнале и ограбиле старец во Градскиот парк во Битола.

Според информациите на МВР, Н.Н.(70) од Битола вчера пријавил во полиција дека во Градскиот парк во Битола бил физички нападнат од две непознати лица, при што му биле украдени пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико