Физички нападнат полицаец во Јавното обвинителство | Правдико

Правдико

   

Физички нападнат полицаец во Јавното обвинителство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По кратка вербална расправија, вчера во холот на Основното јавно обвинителство, 54-годишниот О.С.А. од САД физички нападнал полициски службеник.

Од МВР соопштија дека лицето е приведено и задржано во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико