Франција: Поштар украл над 13.000 писма | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Франција: Поштар украл над 13.000 писма

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Како што рече неговиот адвокат, поштарот страда од опсесивно-компулсивно нарушување, а немаше финансиски мотив.

02_43432Real-Letters

Судот во североисточниот дел на Франција му наредил суспензија од шест месеци.

Човекот, чие име не е објавено, на полицијата и е познат подолг временски период, а веќе еднаш е приведен за измама во 2011 година.

Полицијата на таванот во неговиот дом пронајде 13.694 писма и повеќе од 6.000 разгледници.

“Тој во полиција изјави дека дека го привлекувала бојата и изгледот на ковертот. Ако тоа го правел за крадење пари, ќе го отворал секој плик ќе проверувал и на крај ќе се ослободел од сите пликови “, рече адвокатот Дејвид Зенмјер.

Адвокатите на “La Poste” верува дека зад случај стои финансиски мотив, бидејќи,  во некои коверти имало пари.

Франција пост вети дека ќе ги испрати сите писма до  дадената адреса, иако некои од нив се пратени во 2001 година.

Препорачуваме

Партнери на Правдико