Gender Equality Law in 33 European Countries | Правдико

Правдико

   

Gender Equality Law in 33 European Countries

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

gender-equality-law-in-33-european-countriesGender Equality Law European Countries in 33

Автори: Susanne Burri and Hanneke van Eijken

Издавач:European Commission

Број на страници: 280

Целото издание може да го превземете ТУКА

Партнери на Правдико