Ги испрскал вработените со солзавец, па ги украл парите од касата | Правдико

Правдико

   

Ги испрскал вработените со солзавец, па ги украл парите од касата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат сторител извршил разбојништво околу 10.00 часот, во спортска обложувалница на ул. „Џон Кенеди“ во Скопје.

Тој се заканувал со пиштол и солзавец, со кој ги испрскал вработените, а од касите одзел непозната сума пари и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико