Го фрлил кокаинот на улица и се дал во бегство | Правдико

Правдико

   

Го фрлил кокаинот на улица и се дал во бегство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Триесет и двегодишен битолчанец заработи кривична пријава кога при контрола на возило бил фатен дека поседува дрога.

„На 30.7.2018 година околу 00.00 часот на локалниот пат од плажата „Голден бич“ кон плажата „Немо“ во Охрид, при контрола над паркирано патничко возило, полициски службеници го забележале пријавениот како фрла 2,17 грама кокаин по што почнал да бега со уште едно лице што било со него“, соопшти полицијата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико